Dodany: 2011-12-28 10:21:10

 

Czym charakteryzuje się podatek PITW Polsce mamy obecnie kilka (o ile nie kilkanaście) obowiązujących podatków różnych rodzajów. Należą do nich świadczenia z grupy własnościowych, pośrednich czy dochodowych. Te ostanie podlegają pod rozliczenie pit 2011, składane do Urzędu Skarbowego.

 

Świadczenie, które uiszczane jest w oparciu o rozliczenie pit 2011, nazywane jest podatkiem dochodowym od osób fizycznych – w skrócie PIT (od Personal Income Tax, czyli podatek od dochodu indywidualnego). Posiada on kilka cech dla siebie charakterystycznych. Jedną z nich jest jego cykliczność – powinien być on składany do właściwego Urzędy Skarbowego, po każdym roku podatkowym (do końca kwietnia okresu następnego).

 

Ponieważ stanowi on procentową wartość dochodów obywatela, rozliczenie pit 2011 zawierać winno zapis wszystkich uzyskanych z różnych źródeł przychodów (chyba że są one wyłączone z opodatkowania). Ponadto jeśli chodzi o ten rodzaj, obowiązują obecnie trzy stawki podatkowe, spośród których można wybierać tę w najkorzystniejszej dla nas wysokości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym charakteryzuje się podatek PIT
Nick: