Dodany: 2011-12-28 10:09:24

 

Jak rozliczać się z podatkówMówi się, że w życiu spodziewać się możemy na pewno dwóch rzeczy: śmierci i… podatków. Faktem jest, że ten rodzaj świadczeń na rzecz państwa płacić musi każdy dorosły i pracujący obywatel. Formą jaka została w Polsce w tym celu przyjęta, jest rozliczenie pit 2011.

 

Wedle obowiązujących obecnie przepisów, rozliczenie za rok poprzedzający powinno, wraz z kwotą do zapłaty, znaleźć się we właściwym Urzędzie Skarbowym, do ostatniego dnia kwietnia roku bieżącego – czyli rozliczenie pit 2011 składamy do 30. 04. 2012. Dostarczane przez nas rozliczenie pit 2011, wykonywane jest na specjalnie przygotowanych drukach.

 

Kwota wyliczonego podatku, zależy od uzyskanego ze wszystkich udokumentowanych źródeł dochodu i wyliczana jest procentowo, według obowiązujących stawek – dwóch w przypadku modelu progresywnego lub jednej, stałej w liniowym. Niewielkie kwoty przychodu są wolne od tej opłaty a ich wysokość cyklicznie jest określana przez kompetentne w tym względzie organy – zawsze w oparciu o aktualny stan rynku zatrudnienia, wysokość inflacji i tym podobne wskaźniki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak rozliczać się z podatków
Nick: