Dodany: 2011-12-28 09:56:05

 

Jak założyć biuro księgoweRosnąca z roku na rok wielkość obciążeń biurokratycznych dla przedsiębiorców (także tych niewielkich) sprawia, że coraz większa ich liczba, decyduje się na pomoc instytucji takich jak biuro księgowe ursynów. A że popyt rodzi podaż, powstają też nowe firmy, zajmujące się obsługą szeroko pojętej rachunkowości jednostek gospodarczych.

 

By założyć własne biuro księgowe ursynów, nie potrzebne są żadne specjalne koncesje i pozwolenia. Jedynym ograniczeniem jest to, by czynności rachunkowych dokonywały osoby, posiadające udokumentowane przygotowanie w tym zakresie – nie musi to być właściciel, wystarczy jeśli pracownicy będą posiadali właściwe kompetencje.

 

Poza tym szczegółem, biuro rachunkowe ursynów, pod względem formalności związanych z jego utworzeniem, nie różni się od każdej innej działalności gospodarczej. Zgodnie ze standardami należy, posiadając wyznaczony lokal, dokonać jego rejestracji w odpowiednich urzędach, uzyskać numery NIP i REGON oraz wyrobić firmową pieczątkę. Po dokonaniu tych czynności, można już zgodnie z prawem świadczyć usługi z zakresu obsługi dokumentacji finansowej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak założyć biuro księgowe
Nick: