Dodany: 2011-12-28 08:20:50
 

Jak zabrać się do zakładania biura rachunkowegoObecnie rosnące obciążenia biurokratyczne firm i osób prywatnych sprawiają, że coraz częściej poszukiwane są usługi specjalistów od obsługi rachunkowej, takich jak ci, których zatrudnia biuro rachunkowe ursynów. Niektóre osoby, chcąc wykorzystać te trendy na rynku, zamierzają założyć tego typu działalność gospodarczą.

 

Zabierając się, by założyć biuro rachunkowe ursynów, powinniśmy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, z tego, że obsługą finansów klientów, zajmować się mogą tylko osoby posiadające przygotowanie teoretyczne, oraz uprawnienia do tego typu czynności – dają je dyplomy szkół zawodowych, tytuł technika (uzyskiwane po zdaniu zewnętrznego egzaminu zawodowego) czy zaświadczenia o ukończeniu prywatnych kursów z tego zakresu.

 

Jeśli więc sami, jako osoba zakładająca działalność ich nie posiadamy, musimy zatrudnić pracowników, którzy mogą się nim legitymować. Poza tym, buro rachunkowe ursynów pod względem formalności przy jego zakładaniu, nie różni się od żadnej innej firmy. Oznacza to, że niezbędne formalności sprowadzać się będą do tych jak najbardziej standardowych – rejestracja w urzędach, uzyskanie numerów NIP i REGON oraz wyrobienie pieczątki służbowej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zabrać się do zakładania biura rachunkowego
Nick: