Dodany: 2011-12-27 14:14:55

 

Odmiany rachunkowościProwadząc jakąkolwiek działalność gospodarczą, musimy liczyć się z koniecznością, tworzenia, prowadzenia, gromadzenia i przechowywania całej masy dokumentów. Mają one za zadanie stanowić dowód aktywności jednostki produkcyjnej, handlowej czy usługowej. Jeśli przedsiębiorca nie radzi sobie z ogromem tej pracy, może zatrudnić biuro rachunkowe ursynów, które na zasadzie odpłatnych zadań zleconych zajmie się tą sprawą.

 

Biuro rachunkowe ursynów jednak, w różnych przypadkach odnajdywać się musi w jednej z wielu odmian rachunkowości. Główne cztery z nich to: rachunkowość finansowa, zarządcza podatkowa i bankowa. O ile pierwsze trzy odmiany, zastosowane mogą być praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, o tyle, model bankowy prowadzić władne będzie tylko duże i doświadczone biuro rachunkowe ursynów.

 

Rachunkowość finansowa, jak sama jej nazwa wskazuje, zajmuje się tymi zdarzeniami gospodarczymi i aspektami działalności przedsiębiorstwa, które mają bezpośrednie przełożenie na konkretny wymiar finansowy. Zarządcza zbiera informacje pomocne w decyzjach administracyjnych a podatkowa zajmuje rozliczaniem świadczeń na rzecz państwa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Odmiany rachunkowości
Nick: